Podstrona: 13. Międzynarodowa konferencja z zakresu fizyki teoretycznej SSPCM 2018 na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-08-31
kategoria: Nauka, Wydarzenia

Politechnika Rzeszowska wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim organizują 13. międzynarodową konferencję z zakresu fizyki teoretycznej „Symmetry and Structural Properties of Condensed Matter” SSPCM 2018. Odbędzie się ona od 10 do 15 września br.  na Politechnice Rzeszowskiej.

Konferencja poświęcona jest najnowszym osiągnięciom i odkryciom z zakresu fizyki ciała stałego oraz innowacyjnym technologiom i inżynierii układów elektronicznych. Jest skierowana zarówno do młodych naukowców na początku ich kariery, jak i do starszych, uznanych ekspertów.

- Tematyka szkoły obejmuje szeroki zakres problemów i zjawisk, które swoje podstawy mają fizyce fazy skondensowanej, w tym zagadnienia symetrii i topologii, korelacji w układach niskowymiarowych, dynamiki kwantowej, właściwości nanostruktur, spintroniki, izolatorów topologicznych, informacji kwantowych i wielu innych - tłumaczy dr Sławomir Wolski, prodziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest prof. dr hab. inż Vitalii Dugaev.

Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje pracę w ramach wykładów i sesji posterowej, a ich treści  zostaną opublikowane w materiałach konferencyjnych w punktowanym czasopiśmie Acta Physica Polonica A.

- Wśród prelegentów i uczestników konferencji znajdują się sławy naukowe z całego świata, co czyni konferencję unikatową w skali Polski, a Rzeszów i jej uczelnie stają się rozpoznawalne w świecie, jako prężny ośrodek naukowy - dodaje S. Wolski.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej: sspcm.prz.edu.pl.