Podstrona: 25-lecie Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

25-lecie Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod”

2022-04-08 , red.  Oskar Tyniec
kategoria: Wydarzenia
Konferencja z okazji 25-lecia działalności Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod” ,

Konferencję z okazji 25-lecia działalności Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod” otworzyli prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz opiekun Koła dr inż. Bartosz Trybus. W wydarzeniu wzięło udział około 200 osób – studentów, absolwentów i maturzystów.

Prelegenci

Prelegentami byli specjaliści z doświadczeniem w IT, którzy zaprezentowali tematykę związaną z nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Wśród nich byli absolwenci Politechniki Rzeszowskiej oraz byli członkowie koła, którzy dzieli się swoimi doświadczeniami w branży. Wystąpili również studenci naszej uczelni, którzy przedstawili innowacyjne projekty realizowane w kołach naukowych.

O wydarzeniu

Przygotowano również stoiska technologiczne, na których można było dowiedzieć się więcej na temat działalności kół naukowych. Uczestnicy mieli okazję wejść do świata wirtualnej rzeczywistości, poznać autorski system operacyjny MicrOS i proces druku 3D. Odbyła się także premiera gry komputerowej Roguelike stworzonej przez studentów Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod”. Rozwoju technologicznego w ciągu ostatnich 25 lat można było doświadczyć w strefie retro, gdzie uruchomiono dawne gry na komputerach z epoki. Stoiska przygotowali studenci Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod” oraz zaprzyjaźnionych Kół Naukowych działających na PRz.

W wydarzeniu wzięły udział firmy technologiczne z całego Podkarpacia. Studenci mogli porozmawiać z przedstawicielami branży IT m.in. o tym, w jaki sposób rozwijać swoje umiejętności, jak wziąć udział w praktykach, stażach czy szkoleniach programistycznych.

Studenckie Koło Naukowe Informatyków „Kod"

Studenckie Koło Naukowe Informatyków „Kod" założono w 1997 r. na ówczesnym Wydziale Elektrycznym Politechniki Rzeszowskiej przez studentów pierwszego roku kierunku informatyka. Pierwszym opiekunem koła naukowego został dr inż. Andrzej Kubaszek. Od 2008 r. funkcję opiekuna pełni dr. inż. Bartosz Trybus. Studenci zrzeszeni w Kole to przede wszystkim osoby z zamiłowaniem do wszelkich aspektów związanych z informatyką – od programowania, przez tworzenie gier, aż do programowania układów elektronicznych. Członkowie Koła wielokrotnie odnosili sukcesy w konkursach międzynarodowych i krajowych.

Więcej na temat wydarzenia oraz relacje foto w konferencji można zobaczyć na stronie Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „KOD”.