Podstrona: Chiny czekają na studentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Chiny czekają na studentów Politechniki Rzeszowskiej

2019-11-20
Chiny czekają na studentów Politechniki Rzeszowskiej

Do 4 grudnia w Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja na wyjazd w semestrze letnim  na studia w Huazhong University of Science and Technology w chińskim Wuhan. Osoby zainteresowane wyjazdem muszą być co najmniej na II roku studiów I stopnia, mieć wysoką średnią, zgodę Dziekana i bardzo dobrze znać język angielski.

Nabór dotyczy chętnych na studia w semestrze letnim w roku akademickim 2019/2020. 20 listopada br. w Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie informacyjne, które zostało zorganizowane przez Dział Współpracy Międzynarodowej. W wydarzeniu wzięli udział prof. dr hab.  Grzegorz Ostasz, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz dr Beata Zatwarnicka-Madura z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania PRz.

Podczas spotkania studenci dowiedzieli się kto i na jakich warunkach może wyjechać do Chin. Huazhong University of Science and Technology jest w pierwszej dziesiątce najlepszych Uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tys. osób. Do tej pory z możliwości wyjazdu skorzystało 145 studentów naszej Uczelni.

Uczelnia ma studentów z całego globu z USA, Nowej Zelandii a także wielu państw Europy, Azji oraz Afryki. Kampus Uczelni ma wielkość Rzeszowa – tłumaczył prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej.

Prof. Ostasz dodał, że studia w Chinach to coś więcej niż wymiana w ramach programu Erasmus +. Pobyt w Chinach – państwie, które liczy się coraz bardziej na arenie międzynarodowej, przynosi wiele wymiernych korzyści: stwarza interesującą perspektywę na przyszłość, daje możliwość przebywania w międzynarodowym środowisku i jest świetnym atutem w czasie rozmów kwalifikacyjnych przy poszukiwaniu pracy.

Dr Beata Zatwarnicka-Madura z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania PRz przekonywała, że studia w Chinach to propozycja dla różnych typów osobowości. Atutami wyjazdu na jednosemestralne studia do Wuhan jest: niesamowita przygoda, poznanie kultury chińskiej  i tradycyjnej kuchni pełnej smaków, możliwość zwiedzania Chin i rozwoju kariery zawodowej.

Decydując się na studia na Huazhong University of Science and Technology w Wuchan  studenci są zwolnieni z opłat za studia, mają również zapewniony akademik. Sami muszą pokryć koszty związane z ubezpieczeniem, przejazdem i utrzymaniem. Są to stosunkowo niskie wydatki, gdyż życie w Chinach jest tańsze niż w Polsce. Na miejscu studenci mają możliwość udziału w kursie języka chińskiego i dodatkowych zajęciach dotyczących np. tradycyjnej chińskiej medycyny, kultury chińskiej.

Więcej informacji na temat studiów pod linkiem.