Podstrona: EUROAVIA na Targach Lotnictwa Lekkiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

EUROAVIA na Targach Lotnictwa Lekkiego

2017-10-14
EUROAVIA na Targach Lotnictwa Lekkiego

Studenci z Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów prezentowali swoje osiągnięcia 7 i 8 października, podczas Targów Lotnictwa Lekkiego FUN&EXTREME w Kielcach.

Wydarzenie było doskonalą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów z firmami i pasjonatami lotnictwa.

Zespół konstruktorski na targach pokazał modele samolotów udźwigowych własnej konstrukcji. Pierwszy kompozytowy, miał rozpiętość ponad pięciu metrów. Model ten brał udział w sierpniowych zawodach Air Cargo Challenge w Zagrzebiu. Drugi czterometrowy model został w całości skonstruowany z materiałów naturalnych specjalnie na SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych.

Zwiedzający zobaczyli też wielowirnikowiec, z którym dwa tygodnie wcześniej zespół EUROAVII zwyciężył podczas XIV Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych w Bezmiechowej.

Stanowisko EUROAVII cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a rozmówcy nie kryli zachwytu nad pomysłami studentów i wykorzystanymi rozwiązaniami technologicznymi. Dodatkowo, pierwszego dnia studenci wygłosili prezentację opisującą działalność koła i realizowane projekty.

Targi Lotnictwa Lekkiego to jedno z większych wydarzeń w Europie Wschodniej dedykowanych producentom oraz konstruktorom z branży lotnictwa lekkiego, szybownikom, pilotom oraz modelarzom.

Anna Żmudka