Podstrona: EUROAVIA Rzeszów na III Astro Pikniku w Podzamczu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

EUROAVIA Rzeszów na III Astro Pikniku w Podzamczu

2018-09-11
EUROAVIA Rzeszów na III Astro Pikniku w Podzamczu

Studenckie Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów wzięło udział w trzeciej edycji Astro Pikniku Podzamczu Chęcińskim koło Kielc. Impreza odbyła się  8 i 9 września br. w "Ogrodach doświadczeń" przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Stanowisko studentów Politechniki Rzeszowskiej cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi oblegali symulator modeli RC, starsi uczestnicy z zaciekawieniem przyglądali się zbudowanym konstrukcjom EUROAVII.

Zaprezentowaliśmy zbudowany przez nas model samolotu udźwigowego, z którym wzięliśmy udział w zawodach SAE Aero Design na Florydzie w marcu tego roku. Samolot "wylatał" nam trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej – opowiada Aleksandra Pasich, studentka lotnictwa i kosmonautyki, z EUROAVII Rzeszów.

Piknik był również okazją do wymiany doświadczeń ze studentami kół naukowych, którzy specjalizują się w lotnictwie i kosmonautyce.

Jesteśmy wdzięczni za okazane zainteresowanie, przeprowadzone rozmowy i tak liczne pytania. Mamy nadzieję, że zaprezentowany samolot i możliwości, jakie dają nam studia na Politechnice Rzeszowskiej, rozbudzą lotnicze pasje młodych uczestników i już za kilka lat zasilą oni grono studentów uczelni oraz członków naszego koła – dodaje A. Pasich.

Organizatorem Astro Pikniku, jest Regionalne Centrum Naukowo Techniczne (RCNT) w Podzamczu koło Kielc.