Podstrona: EUROAVIA Rzeszów na targach Students' Science Expo we Wrocławiu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

EUROAVIA Rzeszów na targach Students' Science Expo we Wrocławiu

2018-10-09
EUROAVIA Rzeszów na targach Students' Science Expo we Wrocławiu

Studenci EUROAVII Rzeszów wzięli udział w I edycji ogólnopolskich targów kół naukowych Students’ Science Expo '18 we Wrocławiu.

Wydarzenie miało na celu pokazanie najnowszych osiągnięć naukowych, konstrukcyjno-inżynieryjnych studentów polskich szkół wyższych i zachęcenie przedsiębiorstw do inwestowania w ich innowacyjne projekty. Studenci działający w kołach naukowych ze swoimi innowacyjnymi pomysłami i wynalazkami już w niedalekiej przyszłości, mogą się stać kołem napędowym polskiej gospodarki.

Koło naukowe EUROAVIA Rzeszów zaprezentowało model samolotu udźwigowego, z którym zdobyło III miejsce na zawodach SAE Aero Design na Florydzie.

Wydarzenie skierowane było głównie do dorosłych odbiorców oraz do przedstawicieli firm z branży lotniczej.