Podstrona: Finał X edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego na PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Finał X edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego na PRz

2018-05-21
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Finał X edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego na PRz

Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza ma na celu propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz poszukiwanie utalentowanej młodzieży

W dziesiątej edycji konkursu wzięło udział aż 318 uczniów z 52 szkół z województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Listę zwycięzców Podkarpackiego Konkursu Chemicznego prezentujemy tutaj.

W spotkaniu wzięli udział między innymi: dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor PRz ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, prof. dr hab. inż. Dorota Antos, dziekan Wydziału Chemicznego, dr hab. inż. Mirosław Tyrka, prof. PRz, prodziekan ds. nauki, dr inż. Joanna Wojturska, prodziekan ds. kształcenia, dr inż. Dorota Głowacz-Czerwonka, prodziekan ds ogólnych, prof. Jan Kalembkiewicz, przewodniczący Oddziału Rzeszowskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego a zarazem przewodniczący Zespołu Merytorycznego konkursu, Mariusz Rzucidło, dyrektor zarządu firmy Specjalistyczna Chemia Przemysłowa w Rzeszowie, finaliści konkursu i ich rodziny, nauczyciele, przedstawiciele dyrekcji szkół oraz członkowie Komitetu Organizacyjnego Konkursu.

Patronat nad konkursem sprawował marszałek woj. podkarpackiego, prezydent Rzeszowa i rektor Politechniki Rzeszowskiej.