Podstrona: Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022

2022-03-17 , red.  Marta Jagiełowicz
Laureaci rankingu z prof. P. Koszelnikiem (pośrodku),

Podczas uroczystej gali Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej wręczono dyplomy dla najlepszych szkół. Wśród liceów na pierwszym miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, a wśród techników zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Dębicy. Dyplomy wręczył rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska.

Uczestnicy

W uroczystości udział wzięli: rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik wraz z prorektorami prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem i dr. hab. inż. Lesławem Gniewkiem, prof. PRz oraz przedstawicielami władz wydziałów, dyrektor Działu Marketingu Wydawnictwa Edukacyjnego Perspektywy Press Magda Rulska, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie Zbigniew Bury, Ewa Faszczewska-Rak z Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Stanisław Kusiak z Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, przedstawiciele samorządów nadzorujących wyróżnione szkoły średnie, a także reprezentanci nagrodzonych placówek – dyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego i wyróżniający się uczniowie.

Przebieg wydarzenia

Gospodarzem uroczystości była Politechnika Rzeszowska. Uczestnicy obejrzeli film promocyjny naszej uczelni oraz ciekawe pokazy chemiczne, które zaprezentował prof. dr hab. inż. Wiktor Bukowski wraz ze studentami Koła Naukowego „Esprit” działającego na Wydziale Chemicznym. Następnie odbyła się najważniejsza część uroczystości – wręczenie dyplomów najlepszym liceom i technikom województwa podkarpackiego. Gratulując wyróżnionym szkołom, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że dla uczelni to dla nas zaszczyt gościć w swoich murach grono pedagogiczne i uczniów najlepszych szkół, którzy będą niebawem wybierać swoją dalszą drogę edukacyjną. „Gratuluję wam, droga młodzieży wyboru tych właśnie szkół średnich, bo ten ranking pokazuje, że wasze wybory dokonane przed kilku laty były dobre. Wybraliście szkoły, które bardzo dobrze przygotowują do egzaminu dojrzałości i które umożliwią Wam spełniać marzenia dotyczące dalszej nauki, a także wyboru ścieżki zawodowej. Niebawem staniecie przed wyborem uczelni wyższej, a Politechnika Rzeszowska oferuje ponad 30 atrakcyjnych kierunków studiów, które umożliwią Wam wykształcenie pozwalające spełniać się zawodowo. Zachęcam Was, abyście rozważyli studia na Politechnice Rzeszowskiej, które dają gwarancję znakomitego rozwoju, realizacji pasji i perspektywę atrakcyjnej pracy gwarantującej dobrą jakość życia” – mówił rektor. Po części oficjalnej uczniowie szkół mieli okazję zwiedzić wydziały Politechniki Rzeszowskiej.

Wyróżnione szkoły

Wśród liceów na pierwszym miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, które wyprzedziło I Społeczne Liceum w Tarnobrzegu i I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Krośnie. Na kolejnych miejscach uplasowały się: II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcące  im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.

Wśród techników zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Dębicy przed Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie i Zespołem Szkół nr 4 w Jaśle. Na dalszych miejscach znalazły się: Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu, Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, Zespół Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku, Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku, Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie.