Podstrona: II Kolaż Kół Naukowych Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Kolaż Kół Naukowych Politechniki Rzeszowskiej

2018-12-05
II Kolaż Kół Naukowych Politechniki Rzeszowskiej

Podczas II edycji Kolażu Kół Naukowych Politechniki Rzeszowskiej swoją działalność zaprezentowały 23 koła naukowe, organizacje studenckie i stowarzyszenia,  m.in. Erasmus, Projektor - wolontariat studencki, a także Chór Akademicki PRz oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca Połoniny.

Wystawcy postawili na kreatywność i oryginalność w prezentacji swojej działalności, aby wzbudzić ciekawość i zachęcić studentów naszej uczelni do aktywnego uczestnictwa w kołach.

- Cieszę się, że odwiedzają nas tak licznie studenci pierwszego roku, bo to wydarzenie jest dla nich. Zależy nam, aby zaangażowali się w działalność kół naukowych działających na Politechnice Rzeszowskiej. Na uczelni mamy 50 kół naukowych, z czego 29 działa bardzo aktywnie zatem każdy może znaleźć coś dla siebie – mówi Aleksandra Warchoł z Samorządu Studenckiego PRz, koordynator wydarzenia.

Podczas Kolażu Kół Naukowych swoją działalność prezentowało m.in. koło naukowe PRz Racing Team. - Obecnie mamy 50 członków, ale ciągle potrzebujemy nowych osób, które chciałby się rozwinąć i dowiedzieć czegoś nowego. Motoryzacja wzbudza zainteresowanie sama w sobie, a dodatkowo można zobaczyć efekty wspólnej pracy w postaci pojazdu. Wymierną korzyścią z uczestnictwa w naszym kole jest możliwość skonstruowania pojazdu i reprezentowania go w międzynarodowych konkursach na torach Formuły 1 na całym świeciezachęca Kamil Kuczma z  PRz Racing Team, student IV roku na kierunku informatyka.

Działalność Koła Naukowego Mega Volt związana jest z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki. - Zajmujemy się wysokimi napięciami, szeroko pojętą elektryką i elektroniką. W kole aktywnie działa 8 osób, dlatego też chętnie skorzystaliśmy z możliwości zaprezentowania się na kolażu, żeby pozyskać nowych studentów – mówią Ryszard Jarecki i Marek Woźnica, studenci IV roku na kierunku elektrotechnika.

II Kolaż Kół Naukowych odbył się w Studenckim Centrum Kultury i Nauki Politechniki Rzeszowskiej.