Podstrona: II Konferencja Innowacje-Pomiary-Akredytacje / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Konferencja Innowacje-Pomiary-Akredytacje

2019-10-22
II Konferencja  Innowacje-Pomiary-Akredytacje

II Konferencja Innowacje-Pomiary-Akredytacje odbędzie się 6 listopada o godz. 10:00  w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Organizatorem wydarzenia jest Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI).

W rezultacie ubiegłorocznej konferencji udało się utworzyć pod patronatem PCI Regionalną Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (RSLBiW), która obecnie zrzesza 33 laboratoria akredytowane i nieakredytowane działające na uczelniach i poza uczelniami.

Celem pomyślnej kontynuacji procesu tworzenia Regionalnej Sieci Laboratoriów oraz usprawnienia relacji Producenci – Laboratoria – Rynek  przewiduje się przedstawienie na konferencji czterech wykładów dotyczących: projektowania innowacyjnych rozwiązań, roli laboratoriów w uzyskiwaniu znaku CE, nowego podejścia do szacowania niepewności wyników pomiarów oraz przykładu uzyskania akredytacji i notyfikacji przez jedno z Laboratoriów działających na Podkarpaciu.

Podsumowaniem konferencji będzie dyskusja panelowa na temat: „W kierunku Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji. Jak usprawnić relację Producenci - Laboratoria - Rynek?"

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy potwierdzić udział do 25 października 2019 r. poprzez wypełnienie i wysłanie formularza  znajdującego się pod niżej podanym linkiem.

Agenda wydarzenia:

09:00 - 10:00 Rejestracja uczestników konferencji
10:00 - 10:30 Powitanie uczestników konferencji (Marszałek – tbc; Prezes PCI)
10:30 - 11:00 Wystąpienie dr inż. Romana Tabisza: „Wprowadzenie – stan sieci i plany na przyszłość"
11:00 - 11:30 Wystąpienie dr inż. Anny Boratyńskiej-Sali: „Metody projektowania innowacyjnych rozwiązań”
11:30 - 12:00 Wystąpienie (Prelegent – tbc): „Udział laboratoriów akredytowanych i notyfikowanych w uzyskiwaniu       znaku CE”
12:00 - 12:15 Przerwa
12:15 - 12:45 Wystąpienie dr inż. Pawła Fotowicza: „Nowe podejście do szacowania niepewności wyników pomiarów”
12:45 - 13:15 Wystąpienie dr inż. Grzegorza Bajorka: „Akredytowane i notyfikowane Laboratorium Centrum                     Technologiczne Budownictwa. Instytut Badań i Certyfikacji w Rzeszowie”
13:15 - 13:30 Przerwa
13:30 - 14:30 Dyskusja panelowa: „W kierunku Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji. Jak usprawnić relację      rynek – laboratoria? Jakie kroki zamierza podjąć Podkarpackie Centrum Innowacji?”