Podstrona: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-05-14
kategoria: Nauka

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „COP potencjałem rozwoju oraz innowacji w konstrukcjach i technologiach specjalnego przeznaczenia", która odbędzie się dniach 5 -7 czerwca w Stalowej Woli.

Konferencja jest kolejnym etapem współpracy podjętej przez 5 polskich uczelni w ramach Konsorcjum COP-Tradycja-Obronność. W skład konsorcjum wchodzą Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie oferty i możliwości badawczych dla przemysłu zbrojeniowego. Możliwa będzie również wymiana doświadczeń, poglądów oraz wiedzy pracowników uczelni i przedsiębiorstw dla potrzeb zacieśniania współpracy z polskimi przedsiębiorstwami przemysłu obronnego. W trakcie konferencji zaprezentują się producenci i przedstawiciele przedsiębiorstw, poznamy najnowsze osiągnięć z zakresu materiałoznawstwa, konstrukcje i technologie specjalnego zastosowania, zaplanowano wystawy sprzętu oraz aparatury badawczej i naukowej.

Tematyka konferencji dotyczyć będzie zagadnień z zakresu: technologii specjalnych (w tym: spawalnictwa, odlewnictwa, przeróbki plastycznej, obróbki mechanicznej i montażu), nowoczesnych narzędzi i badań, innowacyjnych technik i metod wytwarzania oraz jakości i organizacji produkcji.

Patronat nad konferencją sprawuje Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Oficjalna strona internetowa konferencji: https://konferencjawmt.prz.edu.pl/