Podstrona: Inżynieria i analiza danych – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Inżynieria i analiza danych – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

2018-11-19
kategoria: Nauka
Inżynieria i analiza danych – nowy kierunek na Politechnice Rzeszowskiej

Politechnika Rzeszowska uruchamia nowy kierunek studiów „inżynierię i analizę danych”. Studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym będą prowadzone na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Pierwszy nabór będzie uruchomiony na rok akademicki 2019/2020.

Zgodę na uruchomienie studiów z zakresu inżynierii i analizy danych wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Nowy kierunek to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Jest to jedyny tego typu kierunek prowadzony na uczelni publicznej w południowo-wschodniej Polsce, który przygotuje profesjonalną kadrę inżynierów i analityków danych – podkreśla dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz; dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Wsparciem merytorycznym w prowadzeniu nowego kierunku studiów będzie Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz.

Studia będą prowadzone w oparciu o profil praktyczny. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu metod i narzędzi analitycznych oraz technik informatycznych do praktycznego wykorzystania w gospodarce. Połączenie wiedzy teoretycznej i praktyki pozwoli absolwentom na pracę w instytucjach związanych z przemysłem i ośrodkach naukowo badawczych.

W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny z egzaminów maturalnych z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz fizyki lub informatyki.