Podstrona: Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej

2022-12-28 , red.  Robert Jakubowski, Marta Jagiełowicz
Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej

Klub Biegacza Politechniki Rzeszowskiej zainaugurował swoją działaność w Półmaratonie Rzeszowskim. Uczelnię reprezentowało wówaczas siedem osób. W 2022 r. członkowie klubu łącznie wzięli udział w 27 zorganizowanych imprezach biegowych.

Bieg o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej

Największą frekwencją cieszył się Bieg o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej, w którym wystartowało 10 członków klubu. Wśród pań zwyciężyła Beata Motyka, a w wśród panów Maciej Motyka przed Grzegorzem Drupką i Kamilem Gancarczykiem. Siedmioosobowa reprezentacja klubu pobiegła w listopadowym Biegu Niepodległości w Rzeszowie.

Niewątpliwie dla biegaczy amatorów sukcesy mierzy się nieco inaczej niż w sporcie profesjonalnym. Sukcesem jest ukończenie biegu na nowym, dłuższym dystansie, poprawienie życiówki w takim czy innym biegu. Wielu biegaczy z Klubu Biegacza dokonało tego w tym roku dzięki wsparciu i wzajemnej motywacji całej drużyny. Warto wspomnieć niektóre osiągnięcia: 1. i 2. miejsce w kategorii wiekowej Roberta Jakubowskiego i Macieja Motyki w Biegu Kolorowej Skarpetki na dystansie 10 km, start drużyny w sztafecie maratońskiej podczas Maratonu Rzeszowskiego oraz bieg Katarzyny Leckiej-Szlachty w ekstremalnym biegu na 10 km pod ziemią w kopalni soli w Bochni.

Duże podziękowania ze strony Klubu Biegacza kierowane są pod adresem rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika za przychylność i wsparcie. Podczas marcowego spotkania inaugurującego działalność Klubu rektor wręczył biegaczom specjalnie zaprojektowane i przygotowane przez Biuro Promocji koszulki. Dzięki temu w biegu na rzeszowskich ulicach biegacze byli widoczni i rozpoznawalni, stanowiąc jedną drużynę reprezentującą barwy uczelni.

Dołącz do Klubu Biegacza!

Formuła Klubu Biegacza jest otwarta dla wszystkich pracowników Politechniki Rzeszowskiej, którzy biegają lub chcą zacząć biegać. Jest to sport prosty do uprawiania, nie wymaga bowiem ani specjalnego miejsca, ani specjalnego sprzętu. Wystarczą tylko chęci oraz najprostszy strój sportowy, aby wyjść z domu i pobiegać. Można biegać w pojedynkę, choć oczywiście dużo przyjemniejsze jest bieganie w grupie. Wszystko to sprawia, że sport ten staje się coraz powszechniejszy, a na rzeszowskich ulicach widzi się coraz więcej biegaczy. Wspólne starty to też okazja, by się spotkać, wymieniać doświadczeniami czy informacjami na temat ciekawych wydarzeń biegowych.

Pracowników Politechniki, którzy biegają lub zamierzają rozpocząć przygodę z bieganiem, zapraszamy do dołączenia do klubu. W grupie łatwiej o motywację, systematyczność i wzajemne dopingowanie się do aktywności. Chętnych do dołączenia prosimy o kontakt na adres: robert.jakubowski@prz.edu.pl.