Podstrona: Konferencja Pracownia Miast w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konferencja Pracownia Miast w Politechnice Rzeszowskiej

2018-10-10
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Konferencja Pracownia Miast w Politechnice Rzeszowskiej

Gazeta Wyborcza, Miasto Rzeszów oraz Politechnika Rzeszowska zapraszają na konferencję „Pracownia miast: Rzeszów”, która odbędzie się w czwartek, 11 października w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.

W debacie wezmą udział eksperci, mieszkańcy, studenci, przedsiębiorcy, samorządowcy. Podczas konferencji odbędą się dyskusje o dwóch ważnych dla naszego miasta sprawach, Przemyśle 4.0 i mobilności.

Pierwszy panel jest poświęcony Przemysłowi 4.0 oraz Edukacji 4.0. Uczestnicy będą zastanawiać się: „czy roboty zastąpią ludzi w fabrykach?", „jak do tego procesu przygotowują się firmy i miasta?", „jak powinny się zmieniać kompetencje pracowników?", „czy uczelnie są gotowe na te procesy, czy i jak zmieniają się systemy kształcenia?"

Drugi panel będzie dotyczył mobilności. Rozmowy będą dotyczyć innowacyjnych rozwiązań w transporcie publicznym wprowadzanych w miastach w Polsce i na świecie. Paneliści podejmą próbę odpowiedzi na następujące pytania: „jakie to daje korzyści miastom i ich mieszkańcom?", „czy to się opłaca?",  „skąd wziąć na to pieniądze?".

Podczas Pracowni Miast zaplanowano atrakcje: wystawa modeli rakiet kosmicznych oraz bombowca PZL 37B - Łoś oraz Laboratorium Mobilne GC Calibron rzeszowskiej firmy GC Energy, które będzie można zwiedzić na parkingu przed budynkiem Politechniki Rzeszowskiej.

By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie: http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,600.html.