Podstrona: Konkursy o Nagrodę Prezesa NBP na prace naukowe / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Konkursy o Nagrodę Prezesa NBP na prace naukowe

2018-06-21
Konkursy o Nagrodę Prezesa NBP na prace naukowe

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w konkursach na najlepszą pracę magisterską oraz doktorską i habilitacyjną  z zakresu nauk ekonomicznych.

W tegorocznych edycjach Konkursów o Nagrodę Prezesa NBP mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich obronionych w roku 2017 oraz twórcy prac, na podstawie których w latach 2016 – 2017 uzyskali stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego. Zgłoszenia do konkursu mogą dokonywać autorzy, uczelnie, promotorzy i recenzenci.

Autorom najlepszych prac magisterskich kapituła przyzna: pierwszą nagrodę w wysokości 15 000 zł, drugą nagrodę w wysokości 10 000 zł, trzecią nagrodę w wysokości 7 000 zł, dwa wyróżnienia po 5 000 zł.

Twórcom najlepszych prac doktorskich i habilitacyjnych kapituła przyzna w przypadku pracy doktorskiej: nagrodę główną w wysokości 30 000 zł, trzy wyróżnienia po 10 000 zł. W przypadku pracy habilitacyjnej: nagrodę główną w wysokości 50 000 zł, trzy wyróżnienia po 20 000 zł.

Regulaminy konkursów, formularze zgłoszeniowe oraz wskazówki praktyczne dotyczące konkursów znajdują się na stronie internetowej NBP.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca. Celem konkursów jest zwiększanie zainteresowania studentów, absolwentów i pracowników naukowych tematyką makroekonomii i finansów, a w szczególności polityki pieniężnej i rynków finansowych.