Podstrona: Międzynarodowa Konferencja Nano i Mikromechaniki CNM2019 na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-03-25
kategoria: Nauka

W dniach 3-5 lipca 2019 r. w budynku V Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12 odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Nano i Mikromechaniki CNM2019. Wydarzenie w ramach projektu NAWA organizuje Politechnika Rzeszowska, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN oraz Komitet Mechaniki PAN.

Konferencja CNM 2019 to międzynarodowe spotkanie poświęcone mikro i nanomechanice, które odbywa się co dwa lata w Polsce. Konferencja adresowana jest do inżynierów i naukowców zarówno ze środowiska akademickiego, jak i przemysłowego z całego świata, aby omówić najnowsze osiągnięcia i przyszłe zmiany w nano- i mikromechanice indukujące rozwój nanotechnologii.

Celem konferencji jest zapoznanie się z najnowszą wiedzą w multidyscyplinarnym obszarze nanotechnologii i mikrotechnologii w dziedzinie mechaniki, płynów, fizyki, chemii, biotechnologii i biomedycyny. Spotkanie jest szóstym z serii i stanowi forum do prezentacji wiedzy  oraz dyskusji nad nowymi koncepcjami i osiągnięciami tej nowej gałęzi nauki w kontekście nowatorskich biomateriałów oraz urządzeń, czujników nanomedycyny, biochemii, nanobiotechnologii.

Tematyka konferencji:

• Fizyka nanoświata
  • Modelowanie zjawisk w nano i mikroskali
  • Metody obliczeniowe nanomechaniki i mikromechaniki
  • Termodynamika, mikrofluidyka i nanofluidyka
  • Technologia mikrosystemów i nanotechnologia
  • Technologia NEMS, MEMS i MEOMS
  • Nanoelektronika, nanofotonika, nanomagnetyzm
  • Biomikromechanika i bionanomechanika
  • Biotechnologia i bioinżynieria w skali mikro i nano
  • Nanowłókna, nanoprzewody i nanocząstki
  • Metody eksperymentalne
  • Optomechanika

Uczestnicy tegorocznej edycji konferencji CNM2019 będą mogli wysłuchać 8 wykładów zaproszonych gości z całego świata, m. in. prof. Michaela Giersiga z Frei Universitat Berlin oraz prof. Krzysztofa Kuczery z University of Kansas, którzy znajdują się na liście 50 najczęściej cytowanych autorów na świecie.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego konferencji jest dr hab. Anna Kucaba-Piętal, prof. PRz, kierownik Zakładu Mechaniki Płynów i Aerodynamiki Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej

- Nowością obecnej edycji jest to, że organizowana jest w ramach projektu NAWA pt. „Międzynarodowa współpraca w zakresie systemów złożonych i nowoczesnych technologii”. Sprzyjać to będzie podejmowaniu wspólnych inicjatyw badań w obszarze nanotechnologii przez uczestników konferencji, a w następstwie składania wspólnych międzynarodowych projektów badawczych. Udział w konferencji umożliwi bowiem pozyskanie bezpośrednich kontaktów międzynarodowych – wyjaśnia dr hab. Anna Kucaba-Piętal, prof. PRz.

Patronat nad tegoroczną edycją konferencji sprawują: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,  Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa.

Udział w konferencji  i wysłanie abstraktu wymaga rejestracji: http://cnm2019.ippt.pan.pl/registration.html

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej http://cnm2019.ippt.pan.pl/index.html