Podstrona: Na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej utworzono Koło Naukowe „Machine Learning”. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-11-04 , red.  Urszula Bednarz, Marta Jagiełowicz

Z inicjatywy grupy studentów kierunku inżynieria i analiza danych na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej powstało Koło Naukowe „Machine Learning”. Członkowie koła zapraszają do współpracy młodszych kolegów z pierwszego roku, studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki kierunku informatyka i pokrewnych, a także wszystkich chętnych studentów i doktorantów innych wydziałów.

Nieformalną działalność koło rozpoczęło w kwietniu br. W tym czasie w trybie online zrealizowano dwa ciekawe wydarzenia – „Hackathon COVID-19”. tj. wyznaczanie reguł asocjacyjnych pomiędzy zmiennymi z heterogenicznych źródeł danych oraz „Warsztaty PowerBI” zrealizowane dzięki uprzejmości firmy DELOITTE CE Business Services (Rzeszów).

Zagadnienia, którymi zajmują się studenci w ramach działalności koła, obejmują szeroko rozumianą tematykę uczenia maszynowego (Machine Learning), sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence), przetwarzania dużych zbiorów danych (BigData), systemów analityki biznesowej (Business Intelligence) oraz internetowej (Internet of Things). Studenci główny nacisk kładą na umiejętność wykorzystania w praktyce wiedzy z tego zakresu.

Opiekunem koła jest dr Ewa Rejwer-Kosińska z WMiFS. W prace koła zaangażowany jest również dr Michał Piętal z WEiI wspierający merytorycznie studentów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://knml.prz.edu.pl.