Podstrona: Najnowsza książka Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Najnowsza książka Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej

2018-10-07
kategoria: Nauka
Najnowsza książka Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej

TERMODYNAMIKA. Pomiary – praca zbiorowa pod redakcją naukową Pawła Gila, to najnowsza książka Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej. Skrypt został opracowany dla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Książka jest przeznaczona do wspomagania i ułatwienia realizacji zajęć laboratoryjnych prowadzonych w Zakładzie Termodynamiki na kierunkach: lotnictwo i kosmonautyka, transport, mechatronika, zarządzanie i inżyniera produkcji. Skrypt może być również przydatny dla naukowców oraz inżynierów zajmujących się pomiarami z zakresu termodynamiki.

Autorzy (Rafał Gałek, Paweł Gil, Mariusz Szewczyk, Joanna Wilk, Franciszek Wolańczyk) starali się w możliwie zwięzły sposób podać najpotrzebniejsze metody pomiarowe z zakresu pomiarów: masy, gęstości i strumienia przepływu, ciśnienia, temperatury i wilgotności powietrza oraz metody wyznaczania wykładnika adiabaty. Dodatkowo w obszerny sposób została zaprezentowana analiza niepewności pomiarowej wraz z metodami jej szacowania.

Publikację można zakupić w siedzibie Oficyny Wydawniczej w bud. F przy ul. M. Skłodowskiej-Curie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych książek zamieszczoną na stronie internetowej wydawnictwa: https://oficyna.prz.edu.pl/. Znajdują się tam skrypty, podręczniki, monografie, zeszyty naukowe, materiały pomocnicze dla studentów wszystkich kierunków studiów naszej uczelni. Można je nabyć w przystępnej cenie (ponad 200 pozycji).

Punkt sprzedaży detalicznej

Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej