Podstrona: Nowy numer Gazety Politechniki już dostępny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowy numer Gazety Politechniki już dostępny

2019-06-13
Nowy numer Gazety Politechniki już dostępny

W numerze 4-5/2019 „Gazety Politechniki” zamieszczono relację z odsłonięcia muralu z wizerunkiem doc. Romana Niedzielskiego, pierwszego rektora naszej uczelni, a także wykład prof. Grzegorza Ostasza oraz wspomnienie prof. H. Kopeckiego prezentujące dokonania doc. Niedzielskiego.

W „Gazecie Politechniki” opublikowano artykuły dotyczące m.in. powołania pierwszej Rady Uczelni, porozumienia z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu i współpracy z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA. Zamieszczono również wywiad z prorektorem ds. kształcenia prof. PRz Grzegorzem Masłowskim oraz informację na temat rekrutacji na rok akademicki 2019/2020.

Zaprezentowano obszerną relację z IV Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. W części poświęconej nauce opublikowano artykuły pt. „Krótka historia matematyki z … morałem” i „Innowacyjna technika w mechanizacji produkcji i konserwacji antybiotyków ziołowych”.

Sporo miejsca poświęcono informacjom dotyczącym współpracy międzynarodowej, m.in. budowaniu partnerstw w Ameryce Łacińskiej, stażu realizowanego na Lehigh University
w ramach programu Junior Research Award czy relacji z udziału pracowników naszej uczelni w Dniach Nauki Polskiej w Grecji.

O swojej niecodziennej pasji opowiedział Czytelnikom prof. Józef Dziopak. W tym wydaniu można również przeczytać o dniach Wydziału Zarządzania, konkursie na najbardziej kreatywną i oryginalną formę prezentacji w języku angielskim PoliTALK czy promocji szkolenia wojskowego studentów w ramach programu Legia Akademicka.

Swoimi przeżyciami z wyjazdu na Summer School organizowanego przez Adamas University w Kalkucie, w Indiach podzieliły się z Czytelnikami studentki Wydziału Chemicznego. Zamieszczono także artykuł poświęcony dokonaniom naszych sportowców podczas trzech imprez z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”