Podstrona: O Rzeszowie dyskutowano na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO, AUDIO] O innowacyjnym Rzeszowie dyskutowano na Politechnice Rzeszowskiej

2016-11-24 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Wydarzenia, Kultura
[FOTO, AUDIO] O innowacyjnym Rzeszowie dyskutowano na Politechnice Rzeszowskiej

24 listopada br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się społeczna akcja „Gazety Wyborczej" – „Pracownia miast”. To forum wymiany opinii i dialogu między samorządowcami, mieszkańcami, naukowcami, ekspertami, społecznikami, przedstawicielami rządu, świata biznesu i kultury.

W rzeszowskiej edycji wydarzenia, które odbyło się na Politechnice Rzeszowskiej, dyskutowano m.in. o tym, jakie innowacje powinny być reprezentatywne dla Rzeszowa, gdzie są granice stolicy województwa, sprawdzano, czego oczekują i potrzebują mieszkańcy nowo przyłączonych dzielnic miasta.

W uroczystym otwarciu uczestniczył Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa, oraz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, który mówił o współpracy uczelni z miastem w imię wspólnego, obustronnego rozwoju. W dyskusjach wzięli udział także inni przedstawiciele uczelni. Prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki, uczestniczył w panelu pt. „Gdzie są granice miasta?”, a dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, dyskutował o innowacyjnym mieście, które tworzone jest m.in. przez studentów.

„Pracownia miast" - wypow. prorektora ds. kształcenia (1)

„Pracownia miast" - wypow. prorektora ds. kształcenia (2)

KH