Podstrona: Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSTE w Jarosławiu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSTE w Jarosławiu

2018-02-13
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSTE w Jarosławiu

Politechnika Rzeszowska objęła patronatem Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu. Na mocy porozumienia obydwie uczelnie będą współpracowały w zakresie naukowo – dydaktycznym, przy promocji nowoczesnych rozwiązań i badań naukowych dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości.

Umowę w tej sprawie podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej, prof. Tadeusz Markowski oraz prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Umowa zakłada współpracę w zakresie jakości kształcenia, w szczególności pomoc w przygotowaniu nowych i modernizacji dotychczasowych programów kształcenia na kierunkach prowadzonych przez PWSTE w Jarosławiu. Ważnym elementem umowy będzie też współpraca przy tworzeniu i prowadzeniu studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń.

- Obecne porozumienie to naturalna konsekwencja dotychczasowej współpracy. Mamy nadzieję, że pracownicy naszych uczelni będą realizowali wspólne projekty naukowe i dydaktyczne o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym  mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Porozumienie obejmuje również wzajemny udział w konferencjach, sympozjach i seminariach naukowych organizowanych na obu uczelniach.

– Współpraca z Politechniką Rzeszowską to nie tylko aspekt ściśle związany z nauką, ale także wzajemne wspieranie przedsięwzięć służących popularyzacji działalności kulturalnej, akademickiej, czy sportowej. Umowa otwiera przed naszą Uczelnią szerokie możliwości rozwoju, przede wszystkim dla studentów, których z roku na rok przybywa – dodaje prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman, rektor PWSTE w Jarosławiu.

Uczelnie rozpoczną niebawem wspólną rekrutację na studia podyplomowe na 6 nowych kierunkach: Coaching- trener osobisty i biznesu, Cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych, Rachunkowość i finanse, Start-up w biznesie, Zamówienia publiczne, Zarządzenie zasobami ludzkim w służbach mundurowych. Studia będą realizowane zarówno w Jarosławiu, jak i Rzeszowie.