Podstrona: „Politalks” – czwarta edycja konkursu z wystąpień publicznych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Politalks” – czwarta edycja konkursu z wystąpień publicznych

2024-06-06 , red.  Mateusz Szal, Marta Jagiełowicz
„Politalks” – czwarta edycja konkursu,

W trakcie tegorocznej edycji konkursu „Politalks” studenci naszej uczelni mieli okazję wystąpić na dużej scenie i wygłosić przygotowane przez siebie prelekcje w języku angielskim, rywalizując o laur najlepszego mówcy oraz cenne nagrody. Wydarzenie zostało zorganizowanego przez Centrum Języków Obcych przy współpracy z Działem Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

Laureaci

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dziesięciu uczestników. Nagrodę główną, przyznaną przez jury złożone z lektorów CJO, otrzymała Abigail Machaj, która wystąpiła z tematem „3D printing innovations: customization and sustainability”. Nagrodę publiczności wywalczyła Julia Krzysztoń, która wygłosiła prezentację „Polish Party”. Według głosów zgromadzonej publiczności drugie miejsce otrzymała Magdalena Błażej, która wystąpiła z tematem „Creative minds”, a trzecie miejsce Angelika Porada z wystąpieniem zatytułowanym „The beauty of the last of us game”.  Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody, m.in. hulajnogę elektryczną, słuchawki bezprzewodowe, zwolnienie z egzaminu językowego oraz bezpłatny wstęp na egzamin certyfikujący TOEIC Tests. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gadżety ufundowane przez Biuro Promocji oraz Dział Współpracy Międzynarodowej, jak również sponsora wydarzenia firmę PZL Mielec.

O konkursie

Konkurs Politalks został zainspirowany znanymi na całym świecie konferencjami TED Talks, podczas których prezentowane są krótkie wystąpienia, przedstawiające wartościowe idee i cenne konkluzje mające w zamierzeniu inspirować do działania, wywoływać refleksje oraz skłaniać do przemyśleń. Pomysłodawczynią, inicjatorką i organizatorką imprezy odbywającej się corocznie już od czterech lat jest mgr Katarzyna Kurek (lektor języka angielskiego w CJO), która również zachęciła i zaangażowała studentów do wzięcia udziału w imprezie.

Inicjatywa konkursu co roku cieszy się pozytywnym odbiorem zarówno wśród uczestników, jak i społeczności zgromadzonej na widowni oraz lektorów języka angielskiego. Wydarzenie stanowi również okazję do tego, aby zaprezentować wyniki nauki na lektoratach oraz aby dostrzec talenty sceniczne i ekspresyjne studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Bardzo dziękujemy tegorocznym sponsorom wydarzenia: Działowi Współpracy Międzynarodowej, Biuru Promocji oraz wydawnictwu Pearson. Dziękujemy również wszystkim prezenterom, publiczności oraz jury za zaangażowanie w to wydarzenie i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.