Podstrona: Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z CIECH Sarzyna i Zespołem Szkół w Nowej Sarzynie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-06-09
Fot. B. Motyka

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o wzajemnej współpracy z zakładami CIECH Sarzyna SA i Zespołem Szkół w Nowej SarzynieCelem porozumienia jest współpraca w zakresie dydaktyki i promocji.

Umowę podpisali  dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr hab. inż. Dorota Antos, dziekan Wydziału Chemicznego, Marcin Ślęzak, szef business unit „Żywice” grupy CIECH i członek zarządu CIECH Sarzyna oraz Andrzej Kusiak  dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie.

Dzięki podpisanej umowie studenci Wydziału Chemicznego będą mogli odbyć staże w firmie CIECH i uczestniczyć w projektach badawczych. W ramach współpracy zostaną zorganizowane warsztaty edukacyjne, wykłady i wizyty studyjne w fabryce. Najlepszy student Wydziału Chemicznego otrzyma nagrodę rzeczową/finansową ufundowaną przez firmę CIECH.

Politechnika Rzeszowska obejmie patronat nad klasą o profilu chemicznym w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie. Dla uczniów klasy chemicznej przewidziane są wykłady i zajęcia. Ponadto Politechnika Rzeszowska obejmie opieką merytoryczną  konkursy i olimpiady.