Podstrona: Politechnika Rzeszowska sygnatariuszem Centrum Innowacji 3W / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska sygnatariuszem Centrum Innowacji 3W

2022-05-12 , red.  Marta Jagiełowicz
kategoria: Wydarzenia
Rektor prof. P. Koszelnik składa podpis pod preambułą powołania Centrum Innowacji 3W,

Jedenaście uczelni oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz podpisało porozumienie w sprawie powstania Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Jego głównym zadaniem będzie zintegrowanie polskich środowisk naukowych, badawczo-rozwojowych i gospodarczych zajmujących się problemami związanymi z wodą, wodorem i nowoczesnymi technologiami węglowymi. Symboliczny podpis pod preambułą powołania Centrum złożył rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Celem projektu 3W: woda–wodór–węgiel jest wsparcie świata nauki i biznesu w rozwoju nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle, energetyce i medycynie. Według inicjatorów porozumienia trzy zasoby – woda, wodór i węgiel odpowiednio wykorzystane zmienią polską gospodarkę w bardziej innowacyjną i konkurencyjną. Centrum Innowacji 3W to nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego.

Sygnatariusze porozumienia

Porozumienie w sprawie utworzenia Centrum podpisało 11 uczelni technicznych i uniwersytetów: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Koszalińska, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Zielonogórski. W gronie sygnatariuszy jest także Sieć Badawcza Łukasiewicz. Porozumienie zostało podpisane podczas odbywającego się w Poznaniu kongresu Impact 2022.