Podstrona: Polskie start-upy na globalnych rynkach. Info Day MIT Enterprise Forum Poland na PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2016-11-15 , red.  Artur Polakiewicz

16 listopada 2016 roku o godz. 11.00 na Politechnice Rzeszowskiej zespół Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum (MITEF) zaprezentuje twórcom start-upów technologicznych, w jaki sposób program akceleracji, opracowany przez ekspertów Massachusetts Institute of Technology (MIT), pomaga polskim start-upom dostać się na globalne rynki.

W ramach Info Day organizowanego przez MITEF Poland młodzi „start-upowcy” będą mogli m.in. porozmawiać o możliwościach współpracy z dyrektorami największych firm w Polsce. Ponadto uczestnicy spotkania wysłuchają relacji osób biorących udział w pierwszej edycji programu akceleracyjnego MITEF Poland. Przedstawiciele organizacji zaprezentują też ścieżki tematyczne, a młodzi przedsiębiorcy i adepci będą mogli sprawdzić się, prezentując na scenie własny pomysł, podczas tzw. fire pitch session.

MIT Enterprise Forum to organizacja non profit, której celem jest wsparcie przedsiębiorczości technologicznej związanej z uczelnią. Z MIT jest związanych już ponad 25 000 firm. Polski oddział rozpoczął działalność w październiku 2015 roku jako pierwszy w tej części Europy.

Program akceleracji MITEF Poland jest przeznaczony dla „start-upowców”, którzy mogą zarejestrować swoją działalność w Polsce i prowadzą ją nie dłużej niż 4 lata. Jego realizacja rozpocznie się pod koniec stycznia 2017 roku.

Więcej informacji o działalności organizacji na stronie: mitefpoland.org/infoday

KH