Podstrona: Spotkanie przedstawicieli PRz z delegacją pracowników Uniwersytetu Florydy / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie przedstawicieli PRz z delegacją pracowników Uniwersytetu Florydy

2017-03-28 , red.  Artur Polakiewicz
Spotkanie przedstawicieli PRz z delegacją pracowników Uniwersytetu Florydy

27 marca br. prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz zaprezentował Politechnikę Rzeszowską podczas oficjalnego przywitania gości z Uniwersytetu Florydy. Na Podkarpacie przybyli: profesor David Norton, profesor MaryBeth Horodyski i profesor Lucia Notterpek. Spotkanie, które odbyło się w rzeszowskim ratuszu, rozpoczął prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta, uczelni (PRz, UR) i klastrów (Dolina Lotnicza i Informatyka Podkarpacka).

W drugim dniu – 28 marca br. – profesorowie z USA odwiedzili m.in. Politechnikę Rzeszowską, a dokładnie Katedrę Awioniki i Sterowania kierowaną przez prof. Tomasza Rogalskiego oraz Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego,  którego kierownikiem jest  prof. dr hab. inż. Jan Sieniawski.