Podstrona: Spotkanie rektora z prezesem polskiego oddziału Samsung Electronics / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie rektora z prezesem polskiego oddziału Samsung Electronics

2017-04-12 , red.  Artur Polakiewicz
Spotkanie rektora z prezesem polskiego oddziału Samsung Electronics

12 kwietnia br. prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski spotkał się z Hadrianem Baumannem, prezesem polskiego oddziału Samsung Electronics. Samsung we współpracy z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą uruchamia program wsparcia dla młodych innowacyjnych przedsiębiorstw zajmujących się budowaniem rozwiązań Internetu Rzeczy. Oddana do dyspozycji młodych przedsiębiorców przestrzeń Samsung Inkubator znajduje się na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej.

Stworzenie Inkubatora dla start-upów to kolejny krok firmy Samsung w kierunku zwiększenia swojego zaangażowania w cyfryzację Polski. Chcemy wspierać młode innowacyjne firmy, dzieląc się naszymi doświadczeniami. Będąc czołową spółką technologiczną na rynku konsumenckim, doskonale znamy potrzeby klientów. W Polsce działa również największe na świecie, zaraz po Korei, Centrum Badań i Rozwoju firmy Samsung oraz nowoczesna fabryka AGD we Wronkach. Wiedza naszych inżynierów oraz doświadczenia biznesowe pomogą polskim innowatorom tworzyć doskonałe produkty i rozwiązania z globalnym potencjałem – mówi Hadrian Baumann, prezes polskiego oddziału Samsung Electronics.

Miejsce działania Inkubatora nie jest przypadkowe. Firma zdecydowała się wyjść poza centrum biznesowe, jakim jest Warszawa, i zainwestować w ośrodek we wschodniej części kraju. W Rzeszowie do współpracy zaprosiła Politechnikę Rzeszowską oraz Dolinę Lotniczą. – Współpraca z firmą Samsung doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Studenci Politechniki Rzeszowskiej to ambitni młodzi ludzie, którzy osiągają wiele sukcesów, także międzynarodowych. Projektują aplikacje mobilne, opracowują wynalazki ułatwiające osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie. Biorą udział w zawodach łazików marsjańskich. Stworzenie Inkubatora stwarza wspaniałą możliwość rozwoju umiejętności i zdobycia przez studentów wiedzy niezbędnej do tworzenia rozwiązań o globalnym potencjale – podkreśla prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.