Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej nagrodzeni na międzynarodowej konferencji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej nagrodzeni na międzynarodowej konferencji

2018-08-22
Studenci Politechniki Rzeszowskiej nagrodzeni na międzynarodowej konferencji

Aleksandra Kwiecień i Mateusz Rakieć, studenci Politechniki Rzeszowskiej wzięli udział w międzynarodowej konferencji Progress in Mechanical and Aerospace Engineering w Hong Kongu. Członkowie koła naukowego EUROAVIA Rzeszów zaprezentowali dokonania koła z ostatnich ogólnoświatowych zawodów w USA i otrzymali nagrodę za najlepszą prezentację.

Warunkiem udziału w międzynarodowej konferencji Progress in Mechanical and Aerospace Engineering w Hong Kongu było wcześniejsze przesłanie artykułu, który został oceniony przez grupę naukowców. Aleksandra Kwiecień i Mateusz Rakieć studenci WBMiL zaprezentowali dokonania EUROAVII Rzeszów z ostatnich zawodów SAE Aero Design w USA, z których koło przywiozło 3 medale i zdobyło II miejsce. W swojej pracy opisali autorskie rozwiązania oraz proces projektowania bezzałogowych statków powietrznych w skali micro.

Artykuł został przyjęty entuzjastycznie przez komisję, a studenci zaproszeni do wygłoszenia ustnej prezentacji tematu. Prelekcja pt. „Design and manufacturing process of micro air vehicles" została wyróżniona i otrzymała nagrodę za najlepszą prezentację na konferencji. Uczestnicy mieli także okazję do wysłuchania wielu ciekawych prezentacji z zakresu innowacji w świecie nauki. Podczas konferencji zostały także zaprezentowane laboratoria Hong Kong Polytechnic University.

Koło naukowe EUROAVIA Rzeszów buduje modele samolotów udźwigowych. Sukces na SAE Aero Design East był kolejnym w dorobku drużyny, która ma na koncie udane starty m.in. w międzynarodowych zawodach konstruktorskich, a także liczne projekty techniczne.

W tym roku koło naukowe EUROAVIA Rzeszów po raz kolejny otrzymało od MNiSW pieniądze dla wybitnie uzdolnionych studentów z projektu „Najlepsi z najlepszych 3.0”. Pieniądze umożliwią studentom udział w kolejnych zawodach SAE Aero Design w USA w 2019 roku.