Podstrona: Studenci PRz pojadą „Rowerem po serce” dla małego Karola / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci PRz pojadą „Rowerem po serce” dla małego Karola

2018-07-23
Studenci PRz pojadą „Rowerem po serce” dla małego Karola

Andrzej Kozioł, Kacper Kogut i Krystian Mroziak są pomysłodawcami akcji charytatywnej. Zbierają pieniądze na operację serca dla 7 - letniego Karola. Akcja jest nietypowa, bo rowerowa, jej założeniem jest dotarcie do Aten.

Pierwsza wyprawa rowerowa studentów Politechniki Rzeszowskiej: Andrzeja Kozioła (energetyka), Kacpra Koguta (elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn), Krystiana Mroziaka (elektrotechnika) odbyła się rok temu nad polskie morze. Wspólnie pokonali 1320 km w 11 dni wschodnią trasą GreenVelo, chcąc uczcić zdaną sesję.

W tym roku - 1 sierpnia zaplanowali dłuższą trasę rowerową Jarosław – Ateny, ale nie tylko by sprawdzić swoją kondycję i przeżyć niezapomnianą przygodę. Przede wszystkim chcą pomoc 7- letniemu Karolowi z Jarosławia. Chłopiec ma wrodzoną wadę serca i potrzebuje trzeciej, kosztownej  operacji.

- Chcemy pomóc Karolowi najlepiej jak potrafimy. Przejedziemy dla niego całą trasę rowerami, co pomoże zebrać jak najwięcej pieniędzy. Liczymy, że akcja dotrze do wielu osób, które wesprą naszą inicjatywę - mówi Kacper Kogut.

-Trasa została zaplanowana tak, aby sprawdzić nasze możliwości fizyczne oraz pokonać swoje granice wytrzymałości,  „Ludzie bardziej cenią siłę mięśni niż siłę pieniądza” - dodaje Krystian Mroziak.

- Liczymy, że wśród studentów znajdą się tacy, którzy zechcą wesprzeć akcję, np. poprzez nagłośnienie jej chociażby w swoich środowiskach pracy. Zachęcamy do śledzenia akcji - przekonuje Andrzej Kozioł.

Trasa akcji „Rowerem po serce” wiedzie przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję. Wyprawa potrwa od 1 do 29 sierpnia, a studenci pokonają ponad 2000 km. Będą spać w namiotach, po studencku i na bieżąco relacjonować drogę do Aten na fanpage’ u akcji. Kacper, Krystian i Andrzej, a przede wszystkim mały Karol liczą na pomoc każdego z Nas!