Podstrona: Studenci z USA z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci z USA z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2024-06-14 , red.  Aleksandra Kędzior, Marta Jagiełowicz
Studenci z USA z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej,

Wzorem lat ubiegłych na Podkarpaciu gościła grupa studentów z USA, która brała udział w 5. edycji Stażu Prezydenckiego organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową w Nowym Jorku oraz firmą General Electric Polska Sp. z o.o.

Goście ze Stanów Zjednoczonych wraz z opiekunami wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym na Politechnice Rzeszowskiej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Działu Współpracy Międzynarodowej – mgr Edyta Ptaszek, która przewodniczyła spotkaniu, oraz mgr Aleksandra Kędzior, która zaprezentowała gościom naszą uczelnię.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia studentów z kół naukowych: PRz Racing Team, Euroavia Rzeszów oraz Legendary Rover Team. Nasi goście mieli okazję nawiązać międzynarodowy dialog ze swoimi rówieśnikami, dokonać wymiany doświadczeń, a także zainspirować się różnorodnymi badaniami i działaniami. Zwieńczeniem wizyty była sesja na symulatorze lotów.

Mamy nadzieję, że wizyta ta przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności i promocji Politechniki Rzeszowskiej na arenie międzynarodowej i jednocześnie zachęci naszych gości, z których część ma polskie korzenie, do podjęcia studiów w Polsce.