Podstrona: „Studencka strefa wypoczynku i cichej nauki” na Wydziale Chemicznym otwarta / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Studencka strefa wypoczynku i cichej nauki” na Wydziale Chemicznym otwarta

2020-03-05 , red.  Joanna Wojturska
„Studencka strefa wypoczynku i cichej nauki” na Wydziale Chemicznym otwarta

W pierwszy dzień semestru letniego na Wydziale Chemicznym uroczyście otwarto „Studencką strefę wypoczynku i cichej nauki” tzw. strefę relaksu. To pierwsze takie przedsięwzięcie w naszej uczelni. Utworzenie tej strefy to wspólna inicjatywa Samorządu Studenckiego Wydziału Chemicznego PRz oraz dr inż. Joanny Wojturskiej Prodziekana ds. kształcenia. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki wsparciu firm współpracujących z Wydziałem Chemicznym w sferze badań naukowych i kształcenia tj. CIECH Sarzyna S.A., Cellfast, Fabryka Farb i Lakierów ”Śnieżka” S.A., Nowy Styl Group, Sierosławski Group, Tarkett Jasło.

Studentom udostępniono pomieszczenie o powierzchni 70 metrów kwadratowych, ulokowane w zacisznym miejscu budynku H. Wnętrze wykończono zgodnie z obowiązującymi trendami – różne odcienie szarości wzbogacono o pomarańczowy akcent, który jest nawiązaniem do barw Wydziału Chemicznego. Podłoga z nowoczesnych paneli PVC w kolorze jasnego drewna przyjemnie rozjaśnia oraz optycznie ociepla nowoczesne wnętrze. Zadbano o ciekawe dodatki, które pomogły w stworzeniu oryginalnego i przytulnego wnętrza. To dekoracyjne poduchy, lampy, tematyczne plakaty/obrazki, duży nowoczesny zegar ścienny, rośliny. Uniwersalna aranżacja wszystkim się bardzo spodobała.

W strefie relaksu będzie można odpocząć, korzystając z funkcjonalnych i wygodnych siedzisk, naładować urządzenia elektroniczne (dostępnych jest kilkanaście gniazd elektrycznych, w tym z możliwością ładowania przez USB) oraz samodzielnie lub wspólnie się pouczyć (wydzielona strefa ze stolikami, fotele z punktowym oświetleniem). Pomieszczenie będzie służyć również do spotkań kół naukowych i organizacji studenckich działających na Wydziale.

Idea utworzenia takiego miejsca świetnie wpisuje się trendy jakie są obserwowane w innych polskich uczelniach. Funkcjonowanie tej strefy zwiększy komfort studiowania, zapewni odpowiednie miejsce do pracy grupowej, będzie sprzyjać integracji.

Życzymy studentom przyjemnego korzystania ze strefy relaksu, by jak najdłużej cieszyła przytulnym i zadbanym wnętrzem.