Podstrona: Student Politechniki Rzeszowskiej dwukrotnie na podium w zawodach karate / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Student Politechniki Rzeszowskiej dwukrotnie na podium w zawodach karate

2018-03-28

Mateusz Kosturek, zawodnik AZS-u PRz zdobył złoty oraz srebrny medal w organizowanym w Rzeszowie Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski w karate.

Student budownictwa WBIŚiA, wywalczył 1. miejsce w konkurencji kumite senior do 80 kg ( kontaktowa walka) w II Pucharze Polski OYAMA CUP w knockdown, a 2. miejsce w konkurencji kata (formy przedstawiające technikę) podczas Mistrzostw Polski OYAMA PFK w kata.

Na zawody przyjechało 230 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Organizatorem był Klub Sportowy Oyama Rzeszów.

Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody dla najlepszych klubów w Polsce. Klub Sportowy Oyama Rzeszów, reprezentowany przez Mateusza Kosturka, uplasował się na 3. miejscu, spośród ponad pięćdziesięciu klubów.