Podstrona: Tłumy uczniów na Seminarium "Wybrane problemy chemii" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Tłumy uczniów na Seminarium "Wybrane problemy chemii"

2019-02-08
kategoria: Nauka
Tłumy uczniów na Seminarium

Prawie 1000 uczniów szkół średnich z województwa podkarpackiego uczestniczyło w XXVI Seminarium "Wybrane problemy chemii", które odbyło na Politechnice Rzeszowskiej. W trakcie dwóch dni seminarium uczniowie brali udział w wykładach i laboratoriach.

Seminarium otworzył prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, który zachęcał młodzież do studiowania na Politechnice Rzeszowskiej.

- Bardzo nas cieszy, że jest tylu chętnych, którzy chcieliby studiować chemię. Serdecznie zachęcamy do tego, aby studiować ten kierunek na Politechnice Rzeszowskiej. Wydział Chemiczny ma wiele do zaoferowania i podobnie jak po innych naszych wydziałach, absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia – mówił rektor Markowski.

Program seminarium był podzielony na część wykładową i laboratoryjną. Pokazy chemiczne przygotowało Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”. Swoje osiągnięcia prezentowało Koło Naukowe Biotechnologów "INSERT".

Wśród uczniów, którzy przyjechali na seminarium był Miłosz Kulczycki z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, który chce rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę w obszarze chemiiNa co dzień interesuję się kryształami, sam próbuję też hodować kryształy - mówi Miłosz.

Cykliczne seminarium "Wybrane problemy chemii" jest organizowane przez: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie i Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.