Podstrona: Trwa akcja „Pokój dla Żaka” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Trwa akcja „Pokój dla Żaka”

2018-08-16
Trwa akcja „Pokój dla Żaka”

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się akcja „Pokój dla Żaka”, w ramach której Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, oferuje bezpłatną pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów. Chętnych do wynajęcia mieszkań nie brakuje, a ofert ciągle przybywa.

Obecnie mamy dla studentów blisko 50 ofert, ale największe zainteresowanie jeszcze przed nami. Mieszkania, które już zgromadzilismy w bazie najczęściej są usytuowane w pobliżu Politechniki Rzeszowskiej. Mają dostęp do Internetu czy kablówki, pełne wyposażenie i są blisko infrastruktury miejskiej – tłumaczy Paulina Bednarska, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego PRz.

Mieszkańcy regionu, którzy chcą wynająć studentom mieszkanie, pokój lub nawet dom, mogą zgłaszać swoje oferty do przedstawicieli Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu. W bazie znajdują się m.in.  informacje o otoczeniu danego lokum oraz przybliżony czas potrzebny by dotrzeć np. na Politechnikę Rzeszowską. Ma to ułatwić świeżo upieczonym studentom odnalezienie się w Rzeszowie.

Zgłoszenia przyjmowane są:

• osobiście w Biurze Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej (DS „Promień”, ul. Akademicka 1, pok. 23) w godzinach 9.00–15.00,
  • telefonicznie (17 865 13 57, 17 865 16 61).

Akcja "Pokój dla Żaka" potrwa do końca września.