Podstrona: Unijne projekty stażowe dla studentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Unijne projekty stażowe dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

2017-09-12
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Unijne projekty stażowe dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako instytucja pośrednicząca dla osi III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 7 września 2017 r. zakończyło ocenę formalno-merytoryczną wniosków złożonych na konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17 w ramach działania 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym”, oś III „Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

Miło nam poinformować, że wszystkie wnioski sporządzone przez pracowników Centrum Transferu Technologii Politechniki Rzeszowskiej przy współudziale poszczególnych wydziałów otrzymały dofinansowanie. Już od 1 marca 2018 r. studenci sześciu wydziałów Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza będą mogli odbywać atrakcyjne staże, które ułatwią absolwentom wejście na rynek pracy dzięki zdobyciu praktycznego doświadczenia uzupełniającego wiedzę pozyskaną na studiach. Za udział w stażu studenci będą otrzymywać stypendium.

Ogólna wartość projektów to 19 030 813,35 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 18 459 888,91 zł. Tytuły projektów, które będą realizowane od 1 marca 2018 r. do 30 listopada 2019 r.

Są to już kolejne projekty, które dzięki doświadczeniu kadry CTT otrzymały dofinansowanie w ostatnich latach.