Podstrona: Jubileuszowa graduacja na Wydziale Zarządzania / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Jubileuszowa graduacja na Wydziale Zarządzania

2019-10-28 , red.  Piotr Cyrek
Jubileuszowa graduacja na Wydziale Zarządzania

Niedziela – 27 października 2019 r. Dochodziła godz. 9.00, gdy przed salą S1 zaczęli gromadzić się pierwsi absolwenci Wydziału Zarządzania, którzy wraz ze swymi bliskimi, rodzicami, znajomymi czy sąsiadami wybrali się na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów. W tym roku to szczególne wydarzenie (zwane potocznie "graduacją") odbyło się już po raz DZIESIĄTY!!!

Przypomnijmy, że inicjatorami graduacji na Wydziale (jako pierwszy Wydział na Politechnice) byli: prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dr Beata Zatwarnicka-Madura, dr Lucyna Witek, dr Iwona Oleniuch, dr Marlena Lorek, dr Bogusław Bembenek, mgr Jan Rybak i mgr Bartosz Bukała. Wizja pomysłodawców wdrożona została w życie i trwa z roku na rok ze zmianami i poszerzeniami.

O godz. 9.30 na sali pojawili się prorektorzy Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza: Prorektor ds. kształcenia – dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką – dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, Prorektor ds. nauki – prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, a także władze Wydziału z Dziekanem dr. hab. Marcinem Jurgilewiczem, prof. PRz na czele. Byli także zaproszeni goście oraz promotorzy prac dyplomowych.

9 wyróżniającym się absolwentkom Wydziału wręczono nagrody specjalne. Osoby te zostały wyróżnione nie tylko za wysoką średnią ocen ze studiów, ale także za wielką aktywność w trakcie pobytu na PRz. Osoby wyróżnione to: mgr Agata Wojciechowska, mgr Paulina Dudzik, mgr Małgorzata Flaga, mgr Agnieszka Kowal, mgr Sylwia Niemiec, mgr Karolina Nosek, mgr Kinga Oszust, mgr Agata Róg, mgr Ewelina Toropiła.

Uroczyste spotkanie rozpoczął Dziekan WZ – dr hab. Marcin Jurgilewicz, prof. PRz, który powitał wszystkich gości, absolwentów i ich bliskich. Dziekan wspomniał też o wyrzeczeniach, jakich musieli dokonywać niekiedy ówcześni studenci w trakcie swych studiów, by teraz zasiąść na sali jako absolwenci Wydziału Zarządzania. Życzył im także, by zawsze otaczali się ludźmi życzliwymi, szczerymi i by sami również tak samo zachowywali się wobec innych osób. Następnie Prorektor PRz ds. kształcenia – dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz pogratulował absolwentom Wydziału ukończenia studiów i zauważył, że niedzielne spotkanie stanowi chwilę wyjątkową w ich życiu. Kończą bowiem pewien etap – czas studiowania, zaczynają zaś czas pracy i samodzielnego życia w zmieniających się warunkach. Ale – jak podkreślał G. Masłowski – studentami już co prawda skończyli być, ale absolwentami będą przez całe swe życie i wspomnień z lat studiów nikt im nie zabierze. Zachęcał absolwentów również do tego, by nigdy nie zapominali o Politechnice Rzeszowskiej.

Dr hab. inż. Marian Woźniak, prof. PRz, który przemówił w imieniu promotorów i wykładowców silnie akcentował fakt tego, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma wiedza. Przywołał m.in. słowa piosenki Marka Grechuty, który śpiewał: „Wiedza to jest dar zdobyty przez lata ogromnej, żmudnej pracy. Mądrość to umiejętność korzystania z wiedzy tak, jak dyktuje nam serce. Wiedza to środek, mądrość i cel”.

Dalszą część graduacji poprowadził Prodziekan Wydziału Zarządzania ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr Mariusz Ruszel, który m.in. odebrał od absolwentów ślubowanie potwierdzające, że będą oni zawsze strzec dobrego imienia Politechniki i że będą wykorzystywać zdobytą wiedzę w swym codziennym życiu. Ponadto Prodziekan przypomniał, że bycie absolwentem Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza również zobowiązuje. Nawiązując do patrona życzył absolwentom odwagi w myśleniu i konsekwencji w działaniu na miarę Ignacego Łukasiewicza.

Mgr Agata Wojciechowska – jako przedstawicielka absolwentów – podziękowała w imieniu byłych studentów za wszystkie dobre chwile, jakie spotykały ich zawsze ze strony władz uczelni i Wydziału. Skończyliśmy uczelnię – mówiła A. Wojciechowska – uczcijmy ten fakt i wyrzućmy w górę nasze birety…

W części artystycznej wystąpiła Oksana Romaniec, które zaśpiewała nastrojowe utwory, a po niej skocznie zagrali przedstawiciele Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”.

Po zakończeniu graduacji absolwenci pozowali do pamiątkowych zdjęć z władzami Uczelni i Wydziału, a także ze swoimi najbliższymi. I tak oto dziesiąta (JUBILEUSZOWA) uroczystość uhonorowania absolwentów WZ przeszła do historii.