Podstrona: [VIDEO] Być jak Ignacy / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Być jak Ignacy

2017-06-21 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
[VIDEO] Być jak Ignacy

Od 2016 r. w Zespole Szkół w Pogwizdowie Nowym realizowano program edukacyjny „Być jak Ignacy”. M.in. dzięki współpracy z Politechniką Rzeszowską jednostka ta jako jedna z 16 w kraju i jedyna na Podkarpaciu zdobyła tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego” w konkursie organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Propagując wiedzę o naukach ścisłych wśród uczniów, dr inż. Agnieszka Pękala (Katedra Geodezji i Geotechniki im. Kaspra Weigla,  WBIŚiA) prowadziła warsztaty z geologii, podczas których najmłodsi dowiedzieli się, co należy zrobić, by zostać badaczem budowy Ziemi. Mali odkrywcy poznawali również rodzaje minerałów i skał oraz usłyszeli o roli geologii w budownictwie, geodezji i wiertnictwie. Ponadto uczniowie wraz z kołem przyrodniczo-matematycznym „Poznawanie przez eksperymentowanie”, którego opiekunami są Panie Renata Chłanda i Dorota Kotowicz, odwiedzili naszą uczelnię podczas tropienia śladów Ignacego Łukasiewicza „Z Ignacym w terenie” i znaleźli wszystkie miejsca związane z patronem PRz na terenie naszego kampusu. Laureaci konkursu uczestniczyli też w III Nocnych Spotkaniach z Nauką zorganizowanych w marcu br. na Politechnice Rzeszowskiej.

Pracownicy ZS podkreślają, że liczą na dalszą współpracę, która zaowocuje nowymi sukcesami.

Przypomnijmy, że Politechnika Rzeszowska prowadzi wspólne przedsięwzięcia z Fundacją MPNiG im. I. Łukasiewicza w Bóbrce.