Podstrona: Ranking fanpage’ów polskich szkół wyższych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ranking fanpage’ów polskich szkół wyższych

2017-04-19 , red.  Artur Polakiewicz
Ranking fanpage’ów polskich szkół wyższych

1. miejsce wśród uczelni na Podkarpaciu, 9. wśród uczelni technicznych, 12. wg zaangażowania fanów – progres Politechniki Rzeszowskiej w mediach społecznościowych!

Facebook to jeden z głównych kanałów komunikacji. Coraz częściej świadome są tego również uczelnie. Studencki portal informacyjny z Torunia SpodKopca.pl pokusił się ostatnio o przygotowanie rankingu fanpage’ów polskich szkół wyższych. Twórcy strony sprawdzili facebookowe profile prawie 60 polskich uczelni publicznych figurujących w wykazie MNiSW. Oceniono je pod względem liczby fanów, poziomu ich zaangażowania oraz liczby zameldowań.

Wg liczby polubień (stan na 9 kwietnia 2017 r.) PRz zajmuje 29. miejsce, zaś wg liczby zameldowań, która w pewnym stopniu może świadczyć o przywiązaniu do uczelni i zaangażowaniu w organizowane przez nią wydarzenia – 10. miejsce. Poziom zaangażowania to inaczej wszystkie akcje, czyli polubienia, komentarze, udostępnienia itp., które zostały wykonane w odniesieniu do danego fanpage’a. Dane obejmują czas od 2 do 8 kwietnia 2017 r. W tej kategorii uplasowaliśmy się na 12. miejscu. W ogólnym rankingu zajęliśmy 9. miejsce wśród uczelni technicznych.

Warto zaznaczyć, że w badaniach z 2012 r. Politechnika Rzeszowska w ogóle w takim rankingu nie występowała. Cieszy nas fakt, że po tak krótkim czasie możemy pochwalić się najlepszym wynikiem wśród podkarpackich uczelni, a także to, że nie odbiegamy od najlepszych uniwersytetów w Polsce.

Ranking można zobaczyć tutaj. Wszystkich studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków PRz zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku

Anita Baca