Podstrona: Wizyta Ambasadora Rwandy na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wizyta Ambasadora Rwandy na Politechnice Rzeszowskiej

2022-10-17 , red.  Edyta Ptaszek
Od lewej: prof. J. Sęp, prof. A. Shyaka, prof. G. Ostasz,

Profesor Anastase Shyaka, ambasador Rwandy w Polsce spotkał się z przedstawicielami władz uczelni, przebywał z wizytą w Ośrodku Kształcenia Lotniczego w Jasionce oraz uczestniczył w inauguracji roku akademickiego 2022/2023 na Politechnice Rzeszowskiej. W spotkaniu naszą uczelnię reprezentowali prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp. Ambasadorowi towarzyszył asystent Alfred Mahirwe.

Rozmowy koncentrowały się wokół planowanej współpracy w zakresie kształcenia studentów z Rwandy na kierunkach inżynierskich, głównie na potrzeby przemysłu lotniczego, oraz ekonomicznych. Szef misji dyplomatycznej zadeklarował wsparcie w rekrutacji kandydatów z Rwandy na studia w języku angielskim, jak również w języku polskim, po zaliczeniu odpowiedniego kursu językowego.

Ambasador był pod wrażeniem infrastruktury i oferty edukacyjnej uczelni. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie podczas inauguracji z rektorem prof. dr. hab. inż. Piotrem Koszelnikiem i dziekanami wydziałów. Program wizyty przygotował i koordynował Dział Współpracy Międzynarodowej.