Podstrona: Wizyta studyjna przedstawicieli Vietnam Airlines / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wizyta studyjna przedstawicieli Vietnam Airlines

2016-11-21 , red.  Artur Polakiewicz
Wizyta studyjna przedstawicieli Vietnam Airlines

17 listopada br. na Politechnice przebywała delegacja Vietnam Airlines w składzie Tran Quoc Than - dyrektor Vietnam Airlines ALSIMEXCO, Le Thi Tram Oanh - wicedyrektor lotniska Noibai, Luong Tuan Duc – zastępca dyrektora Vietnam Airlines ALSIMEXCO oraz Phan Quoc Binh – przedstawiciel wspomnianej firmy.

Goście zapoznali się z możliwościami kształcenia na naszej uczelni oraz odwiedzili grupę pierwszych wietnamskich studentów na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas spotkania prof. dr hab. Grzegorz Ostasz - prorektor ds. współpracy międzynarodowej wręczył trójce studentów z Wietnamu legitymacje studenckie oraz akty immatrykulacji. Huynh Thi Hoai Tram jest studentką mechatroniki a Le Nguyen Tuan Anh studentem na kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Z kolei Lam Thi Huong podjęła studia na kierunku finanse i rachunkowość na Wydziale Zarządzania.

W ramach rozmów delegacji Vietnam Airlines, a także goszczących już kolejny raz na PRz pracowników ALSIMEXCO z pracownikami Działu Współpracy Międzynarodowej omówiono warunki rekrutacji (w tym egzaminu wstępnego) oraz limity przyjęć dla następnej grupy studentów z Wietnamu. Ustalono, że od lutego przyszłego roku piętnastu Wietnamczyków rozpocznie intensywny kurs języka polskiego, a od października 2017 r. zajęcia na różnych kierunkach studiów pierwszego stopnia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Zarządzania.

W roku akademickim 2018/2019 planowane jest przyjęcie kilkudziesięcioosobowej grupy studentów wietnamskich, którzy podejmą studia w języku angielskim na kierunku mechatronika.

UK