Podstrona: Współpraca Iscar Poland Sp. z o.o. i PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Współpraca Iscar Poland Sp. z o.o. i PRz

2023-07-12 , red.  Krzysztof Szwajka
kategoria: Wydarzenia
Od lewej: dr hab. inż. M. Tupaj, prof. PRz, dr hab. inż. A. Trytek, prof. PRz, R. Zieliński, B. Kaczmarek,

Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z firmą Iscar Poland Sp. z o.o. Podpisanie umowy miało miejsce w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli, a sygnatariuszami byli dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz i prezes zarządu Iscar Poland Robert Zieliński.

Uczestnicy

Porozumienie zostało podpisane w obecności starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego. Uczelnię reprezentowali dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz wraz z prodziekanem ds. rozwoju dr. hab. inż. Mirosławem Tupajem, prof. PRz. Przedstawicielami Iscar Poland byli prezes zarządu Robert Zieliński oraz specjalista ds. rozwoju biznesu Bogdan Kaczmarek. W ramach nawiązanej współpracy osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań są Bogdan Kaczmarek oraz dr inż. Krzysztof Szwajka.

Opis działalności firmy

ISCAR jest największą z 15 spółek wchodzących w skład International Metalworking Companies (IMC). Wspólnie są dostawcami kompleksowej linii precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem z węglików spiekanych. Firmy te produkują szeroką gamę płytek węglikowych, frezów węglikowych i narzędzi skrawających, obejmujących większość zastosowań związanych z obróbką metali. IMC dostarcza również rozwiązania inżynieryjne i produkcyjne dla głównych gałęzi przemysłu na całym świecie. Wiele innowacyjnych produktów zaprojektowanych specjalnie pod wymagania klienta sprawiło, że IMC jest światowym liderem w głównych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo czy produkcja form i matryc.

ISCAR Poland działa na polskim rynku od ponad 30 lat. W tym okresie z dostawcy wyrobów standardowych spółka przekształciła się w firmę oferującą kompleksowe rozwiązania procesów technologicznych w obróbce skrawaniem. Mimo że jej siedziba znajduje się w Katowicach, stolicy najbardziej uprzemysłowionej części Polski, swoim działaniem obejmuje obszar naszego kraju przez sieć doskonale przygotowanych przedstawicieli techniczno-handlowych i dystrybutorów. Dzięki wdrożeniom nowoczesnych systemów narzędziowych u wielu znaczących użytkowników stała się niekwestionowanym liderem innowacyjności. Działanie to przełożyło się bezpośrednio na jej znaczący udział w rynku narzędziowym. Przez te lata jej odbiorcami stali się reprezentanci głównych gałęzi przemysłu: samochodowego, lotniczego, energetycznego, maszynowego, stoczniowego, form i matryc.

Zakres współpracy

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z profilem firmy oraz możliwościami, jakie daje nawiązanie współpracy. Zakres współpracy obejmuje czynny udział w wybranych wykładach z zakresu obróbki skrawaniem oraz w kluczowych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię, takich jak sympozja, prelekcje czy inne formy współpracy nauki z biznesem, wspólną działalność marketingową w mediach społecznościowych. Ponadto ISCAR Poland oferuje wsparcie w zakresie materiałów dydaktyczno-marketingowych, cykliczne szkolenia w formie wykładów i pokazów na obrabiarkach dla studentów i kadry naukowo-dydaktycznej w lokalnej siedzibie firmy.