Podstrona: Wyjedź do USA na stypendium Fulbrighta / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wyjedź do USA na stypendium Fulbrighta

2019-03-01
kategoria: Nauka
Wyjedź do USA na stypendium Fulbrighta

Fundacja Fulbrighta rozpoczęła przyjmowanie wniosków o stypendia na studia i prowadzenie badań w amerykańskich ośrodkach badawczych i uczelniach na rok akademicki 2020/2021.

Wnioski w ramach programu Junior Advanced Research Award można składać do 10 czerwca 2019 r. Konkurs adresowany jest do doktorantów na polskich uczelniach i instytucjach naukowych, którzy są w trakcie pisania rozprawy doktorskiej.

Celem stypendium, które trwa od 6 do 9 miesięcy, jest realizacja projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym lub organizacji pozarządowej. Zgłoszenia przyjmowane są ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Stypendia finansowane są przez amerykański Departament Stanu oraz polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to fundacja edukacyjna, która prowadzi także centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA, gdzie można uzyskać informację o możliwościach wyjazdu do USA.

Program Fulbrighta to największy i najbardziej prestiżowy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Program Fulbrighta jest obecny w Polsce nieprzerwanie od 1959 r. a jego grono absolwentów liczy ponad 2000 osób. W roku akademickim 2018/2019 ze stypendiów skorzystało łącznie 56 osób: 29 doktorantów i studentów oraz 27 pracowników naukowych.

Więcej informacji na temat stypendiów na stronie Fulbright Polska.