Podstrona: Przyjdź na seminarium "Symulacja w nauce i przemyśle" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Przyjdź na seminarium "Symulacja w nauce i przemyśle"

2019-03-19
kategoria: Nauka
Przyjdź na seminarium

Zapraszamy pracowników oraz studentów Politechniki Rzeszowskiej na seminarium "Symulacja w nauce i przemyśle", które odbędzie się 22 marca o godz. 9:00. w auli V-2 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12.

Organizatorami wydarzenia są Katedra Konstrukcji Maszyn oraz Katedra  Fizyki i Inżynierii Medycznej. Seminarium poświęcone będzie zagadnieniom wykorzystania technik CAE w procesie projektowania urządzeń i konstrukcji powiązanych z inżynierią medyczną, przemysłem samochodowym i lotniczym. Omówione zostaną również możliwości zastosowania środowiska obliczeniowego ANSYS w symulacji komputerowej i badaniach doświadczalnych.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie dotychczasowa współpraca Politechniki Rzeszowskiej i firmy MESco w zakresie promocji i dostępności programu ANSYS oraz materiałów szkoleniowych dla pracowników i studentów uczelni. Seminarium prowadzone będzie przez pracowników firmy MESco, która jest wiodącym dystrybutorem wymienionego oprogramowania w Polsce.

Wydarzenie wpisuje się w cykl seminariów organizowanych w ramach umowy partnerskiej pomiędzy Politechniką Rzeszowską i firmą MESco.