Podstrona: Zapraszamy na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapraszamy na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

2017-03-16 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Wydarzenia, Sport
Zapraszamy na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym

Od 17 do 19 marca br. potrwają zorganizowane przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej strefowe eliminacje drużynowe Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Kobiet i Mężczyzn (półfinał AMP).

W rozgrywkach wezmą udział drużyny kobiece z 7 uczelni i 13 zespołów męskich z terenu Polski południowo-wschodniej, w tym reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Występ w tych rozgrywkach poprzedziły eliminacje wojewódzkie, w których uczestniczyli przedstawicieli wszystkich podkarpackich uczelni. Do eliminacji strefowych zakwalifikowały się po 4 najlepsze zespoły żeńskie i męskie. Z kolei najlepsze 4 zespoły wyłonione z półfinałów (uczestnicy z województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego) wezmą udział w finale ogólnopolskim, który na przełomie marca i kwietnia zostanie rozegrany w Warszawie.

Nasza drużyna męska, oparta na zawodnikach superligi, zapisała się w historii Akademickich Mistrzostw Polski. Wygrywała je już kilkakrotnie, a w efekcie grała w Akademickich Mistrzostwach Europy, podczas których także zdobywała tytuły mistrzowskie w konkurencji drużynowej i indywidualnej.

Grzegorz Sowa