Podstrona: Zaproszenie na seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle"

2017-11-29
Zaproszenie na seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle

Katedra Konstrukcji Maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracowników i studentów PRz na seminarium pt. „Symulacja w nauce i przemyśle".

Seminarium dotyczyć będzie zagadnień związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik CAE w projektowaniu różnorakich urządzeń i konstrukcji. Omawiane będą możliwości wykorzystania systemu obliczeniowego ANSYS w zagadnieniach odnoszących się między innymi do symulacji komputerowych i badań doświadczalnych. Seminarium wpisuje się w rozpoczęty na WBMiL cykl seminariów pt. „Modelowanie i Symulacja w strukturze Industry 4.0".

Obecnie Politechnika Rzeszowska jest posiadaczem licencji ANSYS Academic Campus Solution 10/100, zakupionej przy współudziale Wydziałów: Elektrotechniki i Informatyki, Chemicznego, Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Seminarium prowadzone będzie przez pracowników firmy MESco (z Tarnowskich Gór), która jest wiodącym dystrybutorem wymienionego oprogramowania w Polsce.