Podstrona: Zawody European Rover Challenge 2020 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zawody European Rover Challenge 2020

2020-09-18 , red.  Adam Szelec, Marta Jagiełowicz
Zawody European Rover Challenge 2020

Zespół Legendary Rover Team ze Studenckiego Koła Naukowego Lotników działającego na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej wziął udział w prestiżowych zawodach European Rover Challenge 2020, które odbyły się 11–13 września w Kielcach. Z powodu pandemii wszystkie konkurencje (science task, navigation task, maintenance task i presentation task) przeprowadzono w nietypowej jak dotąd formie, czyli zdalnie za pomocą platform streamingowych m.in. Zoom oraz MS Teams, a także komunikatora mattermost. Łazik i manipulator sterowane były również przez Internet za pomocą specjalnych aplikacji przygotowanych przez organizatorów. Po zakończeniu przejazdów konkursowych studenci naszej uczelni mieli możliwość przetestowania skonstruowanego przez siebie łazika na terenie MarsYardu.

Drużyna Legendary Rover Team zakończyła zawody na 14. pozycji, co u naszych studentów budzi pewien niedosyt i jednocześnie mobilizuje do wytężonej pracy przed kolejnym, przyszłorocznym sezonem. Na osiągnięty wynik z pewnością wpłynęły zmiany wprowadzone w regulaminie zawodów wynikające ze sytuacji epidemiologicznej, które uniemożliwiły drużynie odpowiednie przygotowanie się do konkurencji.