Podstrona: Zawody Formula Student Andorra 2018 z udziałem ekipy z Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-07-27

Studenci PRz Racing Team wywalczyli w poszczególnych konkurencjach II i III miejsce. Drużyna zdobyła również nagrodę specjalną „The most brave team".

Trzynastoosobowa ekipa bolida PMT_02, wróciła z międzynarodowych zawodów z Andory z bardzo dobrymi wynikami.  Studenci PRz rywalizowali z piętnastoma drużynami z całej Europy, m.in. z Belgii, Hiszpanii, Islandii, Niemiec, Rosji, Turcji i Włoch, w tym z sześcioma w swojej klasie.

- Udało się w pełni spełnić główne cele wyjazdu, czyli przetestowanie PMT_02 w wysokich warunkach temperaturowych, zdobycie odpowiednich danych oraz sprawdzenie się na tle innych drużyn – podsumowuje Bartłomiej Zachara, student III roku mechatroniki.

Drużyna zdobyła II miejsce w konkurencjach dynamicznych oraz III w konkurencjach statycznych w klasie spalinowej.
- Jako drużyna zostaliśmy również docenieni spośród drużyn Formuły Student oraz Smart Moto Challenge, nagrodą specjalną „The most brave team" za najlepszy serwis pojazdu, zaradność przy napotkanych problemach – dodaje. B. Zachara.

Obecnie pracują nad poprawkami pojazdu przed kolejnymi zawodami. Ciesząc się z sukcesów, ekipa PRz Racing Team nie zapomina o wsparciu jakie otrzymali od Politechniki Rzeszowskiej i partnerów, dzięki którym możliwy był udział w zawodach w Andorze.

Zawody Formula Student Andorra 2018 odbywały się od 16 do 22 lipca.

Formuła Student to międzynarodowa seria zawodów inżynierskich zespołów akademickich. Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata przez rok projektują, konstruują i budują bolid wyścigowy, aby po odbytej fazie testów ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie.