Podstrona: Zmarł prof. Jerzy Lewicki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zmarł prof. Jerzy Lewicki

2018-08-22
kategoria: Odeszli od nas
Zmarł prof. Jerzy Lewicki

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Jerzego Lewickiego, prof. PRz, Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej.

Odszedł od nas prawy i szlachetny Człowiek, wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki, zasłużony dla rozwoju Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Profesor Jerzy Lewicki pełnił na Uczelni wiele funkcji, w tym dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, członka Senatu Politechniki Rzeszowskiej, kierownika Katedry. Sprawował funkcje kierownicze w wielu komisjach Stowarzyszenia Elektryków Polskich, był rzeczoznawcą SEP oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej PTETiS. Za zasługi otrzymał wiele odznaczeń państwowych i resortowych m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Wyrazy szczerego współczucia i głębokiego żalu bliskim składają: Rektor, Senat oraz Dziekan i Rada Wydziału Elektrotechniki i Informatyki a także Społeczność Akademicka Politechniki Rzeszowskiej.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 25 sierpnia br. (w sobotę) o godz. 10.30 w Kościele Farnym w Ropczycach.