Podstrona: POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza / Strona: 31

15 Lut

Absolwent PRz laureatem konkursu „Student-wynalazca"

Nagrodzone urządzenie przeznaczone jest szczególnie dla osób po udarze mózgu, mających problem z zaburzeniami w funkcjonowaniu jednej strony ciała.
13 Lut

Patronat Politechniki Rzeszowskiej nad PWSTE w Jarosławiu

Na mocy porozumienia obydwie uczelnie będą współpracowały w zakresie naukowo – dydaktycznym, przy promocji nowoczesnych rozwiązań i badań naukowych dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości.

13 Lut

Naukowiec Politechniki Rzeszowskiej ze stypendium Komisji Fulbrighta

Arkadiusz Bednarz, otrzymał prestiżowe stypendium Komisji Fulbrighta w USA. Chce je zrealizować w Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona, gdzie będzie prowadzić badania niezbędne do ukończenia doktoratu.
10 Lut

Pierwsi absolwenci Politechniki Rzeszowskiej z zakresu inżynierii medycznej

Układ pomiarowy pozwalający na badanie pracy serca, analizator mowy, analizator szmerów oddechowych - to tylko wybrane przykłady prac inżynierskich studentów inżynierii medycznej.

09 Lut

Wizyta przedstawicieli Korea Business Center Warszawa na PRz

Rozmowy z władzami naszej uczelni dotyczyły m.in. przyszłej współpracy z uczelniami z Korei Południowej.
31 Sty

Projekt dotyczący ograniczenia antybiotyków w chowie zwierząt

- Rozwiązania charakteryzują się niskim kosztem wykonania oraz prostą budową, a jednocześnie umożliwiają uzyskanie optymalnych parametrów wymaganych dla suszenia ziół - mówi prof. Witold Niemiec.

23 Sty

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie

W ramach porozumienia Politechnika Rzeszowska obejmie honorowym patronatem klasy o profilu technik budownictwa, technik inżynierii sanitarnej oraz klasy z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką.
18 Sty

Listy gratulacyjne dla studentów wyróżnionych przez ministra nauki

Prof. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia wręczył listy gratulacyjne studentom Politechniki Rzeszowskiej, wyróżnionym tegorocznym stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Archiwum wiadomości