Podstrona: POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza / Strona: 33

14 Gru

[ROZMOWA] Granice naszych możliwości leżą tam, gdzie sami chcemy

Rozmowa z MARCINEM KACZMARZYKIEM, asystentem na WBIŚiA, który jako pierwszy na świecie niepełnosprawny astronauta analogiczny wziął udział w międzynarodowej misji symulującej pobyt na Marsie.
13 Gru

Najlepsi studenci pierwszego roku ze stypendiami marszałka województwa

Sześćdziesięciu siedmiu studentów pierwszego roku Politechniki Rzeszowskiej otrzymało stypendia marszałka województwa podkarpackiego.

13 Gru

Na Politechnice Rzeszowskiej powstał model żuchwy wykonany techniką druku 3D

Wydrukowany medyczny model żuchwy może posłużyć chirurgowi do tego, aby dopasować wszczepiany implant do konkretnego pacjenta, ale jeszcze przed zabiegiem.
04 Gru

Seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle”

Seminarium dotyczyło zagadnień związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik CAE w projektowaniu urządzeń technicznych.

29 Lis

Zaproszenie na seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle"

Seminarium dotyczyć będzie zagadnień związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technik CAE w projektowaniu różnorakich urządzeń i konstrukcji.
28 Lis

Wizyta przedstawicieli PRz na Targach FORMNEXT 2017

Bezprecedensowym wydarzeniem podczas targów, zwłaszcza dla polskiego przemysłu była światowa premiera pierwszej polskiej przemysłowej drukarki 3D do spiekania proszków polimerowych firmy SONDASYS.

18 Lis

Rozszerzenie Konsorcjum COP – Tradycja, Obronność

Skład Konsorcjum został powiększony o dwie kluczowe w naszym kraju uczelnie reprezentujące szkolnictwo morskie: Akademię Morską w Gdyni oraz Akademię Morską w Szczecinie.
13 Lis

Konferencja rektorów o finansowaniu uczelni wyższych

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski bierze udział w konferencji rektorów mniejszych i średnich polskich uczelni akademickich na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Archiwum wiadomości